Ustawienia i configi pro graczy w CS2: sens, DPI i rozdzielczość czołowych zawodników (listopad 2026)

Preferowane źródłoDodaj SkinsMonkey w Google
CS2 Pro Settings and Configs: Sens, DPI and Resolution of Top Players (November 2026)
W tym artykule

Ustawienia pro graczy w CS2 zmieniają się częściej, niż przyznaje większość poradników, dlatego na tej stronie podajemy sensitivity, DPI, eDPI, rozdzielczość i proporcje obrazu dziewięciu czołowych graczy według stanu na listopad 2026, z datą każdego wpisu. Wszystkie wartości pochodzą z profili graczy na Liquipedii, która powołuje się na samych graczy, ich streamy albo filmy z ich stanowisk na turniejach. Znajdziesz tu też to, co łączy te liczby, sposób na skopiowanie celownika pro gracza po aktualizacji z września 2026 i informację, co stało się z configami z CS:GO, które ta strona podawała w 2022 roku.

Dla dwóch graczy mamy pełne zestawienia z viewmodelem, celownikiem i sprzętem: ustawienia donka w CS2 i ustawienia ZywOo w CS2. Jeśli chcesz mieć też skiny, które widać na ich ekranach, możesz je zdobyć przez wymianę na SkinsMonkey.

800mediana eDPI dziewięciu graczy z tabeli
9 z 9gra w rozdzielczości 4:3
$6,837.80najtańszy AWP Gungnir, najdroższy skin donka

Tabela ustawień pro graczy CS2: sens, DPI i rozdzielczość (listopad 2026)

Wybraliśmy obecne gwiazdy, których ustawienia mają na Liquipedii datowany wpis z czasów CS2. ZywOo i donk byli według HLTV dwoma najlepszymi graczami 2025 roku, molodoy zajął 6. miejsce, frozen 8., XANTARES 14., a NiKo 18. broky i Jimpphat byli w top 20 HLTV w 2024 roku, a kyousuke gra razem z NiKo w Team Falcons. Ostatnia kolumna pokazuje datę wpisu, więc widzisz, jak świeży jest każdy wiersz.

Ustawienia pro graczy CS2, listopad 2026 Sprawdzone na Liquipedii 4 listopada 2026
GraczDPISenseDPIRozdzielczośćProporcjeData wpisu
ZywOo
Team Vitality
40028001280×9604:3, rozciągniętagru 2025
donk
Team Spirit
8001.2510001280×9604:3, rozciągniętalut 2024
molodoy
FURIA
40028001280×9604:3, rozciągniętalis 2025
frozen
FaZe Clan
4001.76801024×7684:3, czarne pasygru 2023
XANTARES
Aurora Gaming
4002.39201024×7684:3, rozciągniętamar 2024
NiKo
Team Falcons
16000.457201024×7684:3, rozciągniętalip 2025
broky
FaZe Clan
4002.510001280×9604:3, rozciągniętamar 2026
kyousuke
Team Falcons
8001.2810241280×9604:3, rozciągniętalip 2025
Jimpphat
Aurora Gaming
4001.56001280×9604:3, rozciągniętalip 2024

eDPI to DPI myszki pomnożone przez sensitivity w grze. Dzięki tej liczbie porównasz graczy, którzy grają na różnym DPI: NiKo na 1600 DPI z sensem 0.45 i frozen na 400 DPI z sensem 1.7 wychodzą prawie tak samo, 720 i 680 eDPI.

Dwie uwagi do tabeli. Nasza strona z ustawieniami ZywOo odnotowuje zmianę sensa z 2.0 na 1.9 we wrześniu 2026 (760 eDPI), której jego wpis na Liquipedii jeszcze nie pokazuje. Kilku innych graczy z top 20 HLTV, w tym ropz, m0NESY i sh1ro, nie ma w tabeli, bo ich ustawienia myszki na Liquipedii mają ostatnią datę z czasów CS:GO, a nie chcieliśmy podawać starych liczb jako aktualnych.

Sensitivity: większość pro graczy ma od 600 do 1024 eDPI

Dziewięciu graczy z tabeli gra na wartościach od 600 eDPI (Jimpphat) do 1024 (kyousuke), a mediana wynosi 800. W CS2 pełny obrót o 360 stopni przy 800 eDPI wymaga mniej więcej 52 cm ruchu myszką. Przy 600 eDPI to około 69 cm, a przy 1024 około 41 cm. Każdy z nich potrzebuje dużej podkładki i celuje głównie ruchem ręki, a nie nadgarstka.

400 DPI to wciąż najczęstszy wybór: używa go sześciu z dziewięciu graczy. donk i kyousuke grają na 800, a NiKo wyróżnia się 1600 DPI z sensem 0.45 w grze. Wyższe DPI z niższym sensem w grze daje to samo eDPI, więc wybierz DPI, na którym twoja myszka działa najlepiej, i dopasuj do niego wartość w grze.

Jeśli grasz na 2000 eDPI albo wyżej, nie schodź do 800 w jeden wieczór. Obniżaj sensitivity w dwóch albo trzech krokach, na każdym etapie zagraj trochę Deathmatchu i użyj naszego configu treningowego CS2 na serwerze offline, żeby przyzwyczaić się do nowej prędkości na prawdziwych kątach.

Rozdzielczość: dlaczego rozciągnięte 4:3 wciąż wygrywa

Wszystkich dziewięciu graczy używa rozdzielczości 4:3. Sześciu gra na 1280×960, a frozen, XANTARES i NiKo schodzą niżej, do 1024×768. Ośmiu z nich rozciąga obraz na cały monitor 16:9, przez co modele graczy wyglądają na szersze. frozen jako jedyny zostawia czarne pasy po bokach, więc obraz zachowuje oryginalne proporcje.

Ceną za 4:3 jest węższe pole widzenia: widzisz mniej przy krawędziach ekranu niż w 1920×1080. Wielu graczy to akceptuje, bo modele wyglądają na większe, a niższa rozdzielczość zwykle daje więcej klatek na tym samym komputerze. Jeśli chcesz to sprawdzić, ustaw rozdzielczość i skalowanie w Settings, Video i przez tydzień nie zmieniaj niczego innego, żeby wiedzieć, co dało różnicę.

Celownik, viewmodel i opcje uruchamiania

Nie podajemy w tabeli kodów celowników. Kody tych graczy na Liquipedii zapisano przed aktualizacją z września 2026, w której Valve przeniosło długość, grubość i odstęp celownika na prawdziwe piksele i zmieniło format kodu do udostępniania, więc nie są to celowniki, których gracze używają dziś. Obie zmiany wyjaśnia nasze omówienie aktualizacji celownika.

Najpewniej jest skopiować celownik pro gracza samemu. Otwórz niedawny mecz jego drużyny w GOTV albo pobrane demo, otwórz tabelę wyników, kliknij gracza prawym przyciskiem myszy i wybierz kopiowanie jego celownika. Potem otwórz Settings, Crosshair/Scopes i wklej go przez Import. Nasz przewodnik po ustawieniach celownika w CS2 opisuje każdy styl i każdą komendę, jeśli chcesz dopasować go ręcznie.

  • Viewmodel. donk i ZywOo używają viewmodel_fov 68 z bronią przesuniętą niżej na ekranie. Nasz poradnik o viewmodelu wyjaśnia każdą komendę.
  • Opcje uruchamiania. -tickrate 128 nic w CS2 nie robi, bo mecze działają na serwerach sub-tick. Nasz poradnik o opcjach uruchamiania podaje te, które nadal działają.
  • Komendy konsoli. Do wszystkiego innego, od licznika FPS po wykresy sieci, miej pod ręką naszą listę komend konsoli CS2.

Co się stało z ustawieniami pro graczy z CS:GO z 2022 roku

W maju 2022 ta strona podawała ustawienia pięciu pro graczy z CS:GO. Poniżej ich sensitivity i rozdzielczość w wersji, którą wtedy opublikowaliśmy, oraz informacja, gdzie każdy z nich jest teraz według Liquipedii.

Nasza lista z CS:GO z 2022 roku Wartości w wersji z maja 2022
GraczDPISenseDPIRozdzielczośćGdzie gra teraz
electroNic4002.28801280×960 rozciągniętaOd 2022 roku zmienił drużynę
s1mple4003.0912361280×960 rozciągniętaOd 2022 roku zmienił drużynę
NiKo4001.516041280×960 rozciągniętaTeam Falcons, teraz 1600 DPI i 0.45
kennyS4002.28801024×768 z czarnymi pasamiZakończył karierę w 2023 roku
b1t4001.425681280×960 rozciągniętaNatus Vincere

Wartości myszki przenoszą się z CS:GO do CS2 jeden do jednego, bo obie gry używają tej samej skali sensitivity. Duża część starych configów już nie. Opcje uruchamiania z 2022 roku zawierały -tickrate 128 i -novid, które CS2 ignoruje. Komendy bob, viewmodel_recoil, komendy rate i interp, Multicore Rendering i Uber Shaders pochodzą z CS:GO i w CS2 nic nie robią albo w ogóle nie istnieją, a cl_righthand zastąpiono komendą cl_prefer_lefthanded. Jeśli nadal używasz autoexeca z 2022 roku, wyczyść go, zanim cokolwiek z niego skopiujesz.

NiKo najlepiej pokazuje, jak bardzo mogą się zmienić ustawienia. W 2022 roku grał na 400 DPI z sensem 1.51 (604 eDPI) w 1280×960. Jego obecny wpis to 1600 DPI z sensem 0.45 (720 eDPI) w rozciągniętym 1024×768.

Jak kopiować ustawienia pro graczy i nie zepsuć sobie aima

  • Zacznij od rozdzielczości i celownika. Nie zależą od twoich rąk, a po kilku meczach wiesz, czy ci pasują.
  • Sensitivity zmieniaj na końcu i powoli. Wybierz pro gracza, którego eDPI jest bliskie twojemu, a nie tego, którego najczęściej oglądasz.
  • Zmieniaj jedną rzecz na tydzień. Jeśli zmienisz sensitivity, rozdzielczość i celownik tego samego dnia, nie będziesz wiedzieć, która zmiana pomogła.
  • Sprawdź datę. Pro gracze zmieniają ustawienia w trakcie sezonu. Wpis z 2024 roku może nie odpowiadać temu, czego gracz użyje na następnym turnieju.

Skiny na ekranach pro graczy

Ustawienia to połowa tego, co ludzie kopiują od pro graczy. Druga połowa to ekwipunek. W październiku 2026 sprawdziliśmy konta Steam donka i ZywOo w naszym darmowym CS2 Inventory Value Checker i opisaliśmy oba w artykułach ekwipunek donka w CS2 i ekwipunek ZywOo w CS2. Trzy skiny poniżej były w dniu sprawdzenia ich najcenniejszymi skinami na broń i nóż. Ceny to ceny na SkinsMonkey w chwili pisania (4 listopada 2026).

01AWP | Gungnir

AWP | Gungnir

Egzemplarz donka
Factory New
Factory New, 4 lis. 2026
$16,204.11
Dziś od
$6,837.80

Najcenniejszy przedmiot donka w dniu, w którym go sprawdziliśmy, 17 października 2026. Gungnir występuje w pięciu stanach zużycia, a cena spada z każdym stanem poniżej Factory New.

02Butterfly Knife | Doppler Sapphire

Butterfly Knife | Doppler Sapphire

Egzemplarz ZywOo
Factory New
Factory New, 4 lis. 2026
$8,526.04
Dziś od
$8,176.44

Sam w sobie ponad jedna trzecia wartości ekwipunku ZywOo w dniu, w którym go sprawdziliśmy, 27 października 2026. Sapphire to ciemnoniebieski gem Dopplera i występuje tylko w Factory New i Minimal Wear.

03AWP | Desert Hydra

AWP | Desert Hydra

Egzemplarz ZywOo
Factory New
Factory New, 4 lis. 2026
$1,775.51
Dziś od
$848.26

Najcenniejszy skin na broń w ekwipunku ZywOo, AWP dla AWP-era. Pochodzi z The 2021 Mirage Collection i występuje we wszystkich pięciu stanach zużycia.

Obaj gracze mają więcej niż te trzy skiny. donk ma AWP Dragon Lore w Factory New i AK-47 Wild Lotus, a ZywOo ma Sport Gloves Ultra Violent. Możesz otworzyć w naszym checkerze ekwipunek donka albo ekwipunek ZywOo i zobaczyć dzisiejszą wartość albo wkleić link do własnego profilu Steam, żeby porównać. Jeśli któryś z ich skinów pasuje do twojego zestawu, możesz go zdobyć na SkinsMonkey w natychmiastowej wymianie z botem.

Więcej skinów z ekwipunków pro graczy

Podsumowanie

Najpierw skopiuj rozdzielczość i celownik pro gracza, a do jego sensitivity przechodź małymi krokami.

Dziewięciu pro graczy z naszej tabeli bardziej się zgadza, niż różni: 4:3, przeważnie rozciągnięte, od 600 do 1024 eDPI. Jeśli twoje ustawienia są od tego daleko, najtańszą zmianą do przetestowania jest rozdzielczość, bo nie zależy od twoich rąk.

Sensitivity to sprawa indywidualna. Wybierz gracza, którego eDPI jest bliskie twojemu, sprawdź datę jego wpisu i skopiuj jego celownik z niedawnego meczu zamiast ze starego kodu.

Sprawdź swój ekwipunekDarmowy CS2 Inventory Value Checker od SkinsMonkey

FAQ

Jakiego sensitivity używają pro gracze w CS2?

Większość czołowych pro graczy CS2 gra na wartościach od około 600 do 1000 eDPI. Dziewięciu graczy z naszej tabeli z listopada 2026 ma od 600 (Jimpphat) do 1024 (kyousuke), a mediana wynosi 800, na przykład 400 DPI z sensem 2.0 w grze. To mniej więcej 52 cm ruchu myszką na pełny obrót.

Na jakiej rozdzielczości gra większość pro graczy CS2?

Na 4:3, zwykle rozciągniętym 1280x960. Wszyscy dziewięciu graczy z naszej tabeli używają 4:3. Sześciu gra na 1280x960, a frozen, XANTARES i NiKo na 1024x768. Tylko frozen zostawia czarne pasy zamiast rozciągać obraz.

Co to jest eDPI w CS2?

eDPI to DPI myszki pomnożone przez sensitivity w grze. 400 DPI z sensem 2.0 i 800 DPI z sensem 1.0 dają po 800 eDPI i w grze działają tak samo. To liczba, którą warto porównywać, kiedy patrzysz na ustawienia pro graczy.

Jak skopiować celownik pro gracza w CS2?

Skopiuj go z meczu. Otwórz niedawną transmisję GOTV albo demo jego drużyny, otwórz tabelę wyników, kliknij gracza prawym przyciskiem myszy i skopiuj jego celownik, a potem wklej go w Settings, Crosshair/Scopes, Import. Kody zapisane przed aktualizacją celownika z września 2026 nie pokazują celownika, którego pro gracze używają teraz.

Czy ustawienia pro graczy z CS:GO działają w CS2?

Sensitivity i DPI przenoszą się jeden do jednego, bo obie gry używają tej samej skali. Opcje uruchamiania takie jak -tickrate 128, komendy bob, viewmodel_recoil i kilka opcji grafiki z CS:GO nie działają w CS2, a wartości celownika zmieniły się jeszcze raz we wrześniu 2026.

Czy ten artykuł był pomocny?Jedno kliknięcie. Dzięki temu wiemy, co zaktualizować najpierw.

Oceń ten artykuł jako pierwszy.

Czego zabrakło?

Dzięki, zapisane. Alex czyta to przed każdą aktualizacją.

Autor

Alex ChurickRedaktor bloga SkinsMonkey · pisze o skinach CS:GO i CS2 od 2019 r.

Alex prowadzi bloga i badania cen, na których się opiera. Handluje skinami CS:GO i CS2 od 2019 roku, codziennie śledzi ceny skrzynek i kolekcji, a każdy poradnik o aktualizacji pisze w dniu wydania patcha.

  • 126artykułów
  • 7 latna rynku skinów
  • 5,0/5średnia ocena czytelników
Ostatnio sprawdzone
4 listopada 2026
Sprawdził
Zespół tradingowy SkinsMonkey

SkinsMonkey

Czytanie jest za darmo. Wymiana to dopiero zabawa.

Każda cena na tym blogu pochodzi z tego samego bota, z którego korzysta 4 437 842 użytkowników. Sprawdź, ile jest wart twój ekwipunek, zanim kolejna aktualizacja zmieni ceny.

Wymieniaj skiny
16 690 963zrealizowanych wymian
142 124przedmiotów w ofercie
4 437 842użytkowników
24/7wsparcie na czacie